“להישגים הספורטיביים הגעתי בזכות הרופאים הישראלים” אמר בעת מפגש עם ספורטאים ישראלים

מפגש מרגש התקיים היום בין הספורטאי הרוסי ובין ספורטאים פראלימפיים ישראלים, ביניהם החותרת סגנית אלופת העולם מורן סמואל, זוכה מדלית הכסף באולימפיאדת לונדון הקלע דורון שזירי והטריאתלט קטוע הרגל עדי דויטש.

לפטושקוב, בן 36, שאיבד את שתי רגליו בתאונה לפני שבע שנים, הישג נדיר – באולימפיאדת החורף האחרונה בסוצ’י זכה בשש מדליות זהב בענפים סקי וביאטלון (המשלב ירי וסקי). בנוסף זכה במדליית כסף במשחקי החורף בוונקבר בשנת 2010.

פטושקוב, המבקר בימים אלו בארץ כאורח האגודה הישראלית לתיירות רפואית, עבר לפני שנה וחצי ניתוח בעמוד השדרה אצל פרופ’ מירובסקי מאסף הרופא. הוא תומך נלהב של ישראל ובכל הזדמנות אומר כי את המדליות השיג בזכות רופאיו הישראלים. יו”ר האגודה מרק קצנלסון והמנכ”ל ליאור קרסקין אמרו כי פטשקוב לא היסס להגיע לביקור נוסף בארץ במהלך מבצע צוק איתן וכי הוא עושה למדינת ישראל יחסי ציבור מצויינים.

היום (ה’) פגש פטושקוב לבקשתו ספורטאים פראלימפיים ישראלים, וסייר בחברת מנכ”ל ההתאחדות לספורט נכים, אבי לרמן, בבית הלוחם בתל אביב.

פטושקוב אמר כי הוא מתרשם מהישגים של הספורטאים הפאראלימפיים הישראלים בעולם, וכי הוא מלא הערכה לספורטאים נכי צה”ל שנפצעו במערכות ישראל הממשיכים לנצח בספורט. עם זאת כשסיפר על המענקים להם זוכים הספורטאים הפאראלימפיים ברוסיה – לישראלים לא נותר אלא לקנא.

במהלך הסיור בבית הלוחם בקש פטושקוב להתנסות בירי ברובה אוויר במטווח (וקלע בול!) וצפה באימון של נבחרת כדור-שער עיוורים.

 

צילום: אולג המלינט / ללא עלות